16 Nisan’dan Sonra O Koltukta Oturamayacak!

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Çanakkale’de referandum çalışmalarına devam ediyor.

Referandum çalışmaları kapsamında Çanakkale’de bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av.Bülent Turan Bayramiç’te vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında açıklama yapan Turan, “Dertleri Türkiye’de İstikrar Olmasın” dedi.

UZUN SÜRELİ HÜKÜMETLER OLSUN

Konuşmasında “Hayır” diyenleri hedef alan Turan, “Bakın çok partili döneme geçtiğimiz günden itibaren 65 hükümet kuruldu. 70 yılda 65 hükümet. Dile kolay. Bunların 35 tanesi 1 yılın altında görev yapan hükümetler. Yazık bu millete, vatana. Projeler başlamadan, bitmeden hükümetler değişmiş. Şimdi biz diyoruz ki bunlar tekrar olmasın. AK Parti sonrasıda güçlü hükümetler güçlü devletler olsun istiyoruz. Amerika Birleşik devlerinde 227 yılda 57 hükümet kurulmuş. Adamlar 5 yılda bir seçim yapıyor. Bizde neden böyle uzun ömürlü hükümetler olmasın. Bunlar derdi hizmet değil Türkiye’de istikrar olmasın istiyorlar” dedi.

KILIÇDAROĞLU KENDİNİ DÜŞÜNÜYOR

Kılıçdaroğlu’nun kendini düşündüğünü söyleyen Turan, “Dertleri millet, millete hizmet değil. Kasetle gelenin milletle ne işi olur. Kılıçdaroğlu 16 Nisan’da çıkacak olan “Evet”ten sonra koltuğuna tekrar oturamayacak. Ondan meydanlarda astı astarı olmayan sözler sarfediyor. Çünkü yeni sistemde millet ile kucaklaşmayana izin yok. Önce milletin rızasını alacaksın”dedi.

03
Nis
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*