31 Mart Akşamı İstifa Edecek

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale milletvekili Bülent Turan ‘Millet ittifakı’nı değerlendirdi. İstanbul’da liste krizi sebebiyle istifa eden daha istifasını geri çeken İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında da konuşan Turan, “Muhtemeldir ki, 31 Mart akşamı AK Parti’nin İstanbul’da alacağı zaferle, bu sefer kendi partisinden gelen baskıyla istifa etmek zorunda kalacak” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale milletvekili Bülent Turan, HDP, CHP ve İYİ Parti’nin yaptığı ittifakı değerlendirdi. Turan “Yatıyoruz başka, kalkıyoruz başka. Brezilya dizileri gibi entrika, ihanet, ayrılık rüzgarları kol geziyor. Kim ne yapıyor belli değil.” dedi.

“SEÇİM GELMEDEN İTTİFAK KARIŞTI”

PKK ve FETÖ’nün uzantılarıyla oluşturulan proje ittifak, daha seçimleri göremeden karıştı.

Aylardır belediye başkan adaylarını belirleyemeyen, proje ittifakın ‘büyük abisi’ CHP’de de göz gözü görmüyor.

Adı ‘kurultay partisi’ne çıkan, kendi içinde dahi istikrarı sağlayamayan CHP’de, parti meclisi toplantısı karıştı.

“BU BİR ACZİYETTİR”

Yerel seçimin gözbebeği İstanbul’da, partinin il başkanlığı görevini yürüten Sn. Canan Kaftancıoğlu, desteklediği isimler aday gösterilmeyince istifa ettiğini duyurdu.

Sandığa 2 ay kala, partinin en büyük teşkilatlarından birinin başındaki ismin istifa etmesi bile tek başına ana muhalefetin acziyetinin göstergesidir.

“KİM NE YAPIYOR BELLİ DEĞİL”

Siyaset ciddiyetinden uzak, lakayıt, başına buyruk, vatan değil kendi çıkarları peşinde koştuklarına bir kez daha esefle tanık olduk.

Yatıyoruz başka, kalkıyoruz başka. Brezilya dizileri gibi entrika, ihanet, ayrılık rüzgarları kol geziyor. Kim ne yapıyor belli değil.

“31 MART GECESİ İSTİFA EDECEK”

Gece saatlerinde zehir zemberek sözlerle sosyal medya üzerinden istifa kararını açıklayan, Sn. Kaftancıoğlu sabah olduğunda bu kez yine sosyal medya aracılığıyla görevine devam edeceğini söyledi.

Bu açıklamaların yeri sosyal medya mıdır? Oyun mu oynuyoruz?

Muhtemeldir ki, 31 Mart akşamı AK Parti’nin İstanbul’da alacağı zaferle, bu sefer kendi partisinden gelen baskıyla istifa etmek zorunda kalacak. “Devam” kararı sadece zaman kazandırdı.

CHP’deki kriz bununla da bitmedi. CHP İzmir Mv. Sevda Erdan Kılıç, PM üyeliğinden, CHP Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar partisinden, CHP Marmaris ilçe yönetimi, CHP Menemen ilçe teşkilatı topluca istifa etti.

Kurtuluş mücadelesini veren Gazi Mustafa Kemal’in partisi, basiretsiz yönetim kendi mücadelesini veren isimlerle bugün her bir taraftan dökülüyor.

“BUNLARA APARTMAN YÖNETİCİLİĞİ VERİLMEZ”

Allah korusun, bu yapı yarın eskaza ülkemizin yönetimine gelse bu memleketin hali nice olur? PM toplantısının kapısında 4 tane hazır ambulans bekleten kafa, bakanlar kurulunu ancak yoğun bakımda yapar. Bu kafaya değil ülkeyi teslim etmek, apartman yöneticiliği verilmez.

Proje ittifakın diğer uzantılarında da durum farklı değil. 24 Haziran’da aldığı yenilgiyi hazmedemeyen Akşener, aynı lakayıtlıkla sosyal medya üzerinden istifa ettiğini duyurup “Aday olmayacağım” dedi. Ertesi gün de vazgeçtiğini söyledi. Şimdi utanmadan vatandaşın karşısına geçip oy isteyecek.

Daha kendi kararından dahi dönen, bir dediği diğer dediğini tutmayan genel başkana güvenilebilir mi?

“PKK’NIN UZANTISIYLA KOLA KOLA GİRDİLER”

Son olarak İYi Parti Mv. Sn. Tamer Akkal, partisinin PKK uzantısıyla kol kola girdiğini görerek istifa kararı almış. Geç de olsa gerçeklerin farkına varması sevindirici bir gelişme.

Önümüzde ki günlerde ve yerel seçimlerde oluşacak tabloyla beraber muhtemeldir ki istifa sayılarında artış olacak.

HDP’nin, Kandil’den aldığı talimatla büyükşehirlerde aday göstermediği ve böylece proje ittifakın bir parçası olduğunu 80 milyon görüyor.

KADIKÖY VE İZMİR ADAYLARI

Buna karşılık daha önce HDP’ye saldırı yapıldı iddiasını savunan Şerdil Dara Odabaşı’yı, CHP Kadıköy’e aday gösterdi.

Lice’de PKK’ya destek vererek “Diren Lice, Kadıköy seninle” gibi gaflete düşen bir isim.

CHP, 1980 darbesi sonrası Alparslan Türkeş’i ve yüzlerce ülkücüyü hapse atarak idamlarını isteyen Nurettin Soyer’in oğlu Tunç Soyer’i İzmir’e aday gösterdi.

Babasının yaptığı haksızlığı eleştirmek yerine destek çıkan bir ismi öne sürdüler.

“CHP HDP’NİN VAGONUDUR”
Kendisinin sicili sadece bununla sınırlı değil. Hendek operasyonlarında çukur kazan, kamyonlarla siper oluşturan Sur Belediyesine destek veren, HDP mitinglerinde ön saflarda yer alan biri kendisi aynı zamanda.

CHP uzun zamandır HDP’nin vagonu olarak hareket ediyor. Atatürk’ün partisi artık yerini Kandil’in sözcülüğüne, temsilciliğine bıraktı. Ümit ediyorum CHP tabanı gerekli siyasi refleksi gösterecektir.

Kimse milletin aklıyla alay etmesin. Yine aziz milletimiz feraseti, Türkiye üzerine kurulan oyunları bozacak AK Parti ile kutlu yürüyüşüne devam edecektir. Proje ittifaklar, proje yapılar ise kendilerinden öncekiler gibi savrulup gidecektir.

KAYNAK: HABER7

29
Oca
2019

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*