AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Çanakkale’den Rekor Düzeyde ‘Evet’ Çıkacak

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, referandum çalışmaları kapsamında Çanakkale’ye geldi.

ÇANAKKALE

Referandum çalışmaları kapsamında Çanakkale’ye gelen Turan, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ile Esenler Mahallesi’nde ziyaretlerde bulundu. Burada seçim irtibat bürosunu da ziyaret eden Turan, vatandaşlarla görüşerek, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Güçlü ve yeni Türkiye için Çanakkale’den rekor düzeyde ‘Evet’ beklediklerini ifade eden Turan, “Çanakkale’miz her zaman vatanına, milletine sahip çıkmıştır. Biz bu toprakları seviyoruz, buraya aşığız. İnanıyoruz ki 16 Nisan’da Çanakkale bizim sevgimize güçlü bir şekilde ‘Evet’ diyerek karşılığını verecektir.” diye konuştu.

“Kafa karıştırıyorlar”
Anayasa değişikliğinin bir kesim tarafından kafa karıştırır hale getirilmeye çalışıldığını anlatan Turan, şunları söyledi: “Tutturmuşlar bir ‘Fesih yetkisi var, diktatörlük geliyor.’ Hangi diktatörün karşılıklı fesih yetkisi ve görev süresi var? Yeni sistemde Cumhurbaşkanı Meclisi feshettiği zaman kendini de feshetmek zorunda kalıyor. 5+5 yıl süresi var. Bunlar anayasa değişiliğini okumuyorlar. Milleti kandırabileceklerine inanıyorlar.”

24
Mar
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*