AK Parti Grup Başkanvekili Bülent TURAN’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan, milletin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin kayıtsız şartsız millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiği bir gündür. 23 Nisan; birlik ve beraberlik içinde yılmadan verilen bir mücadelenin, yeni bir dirilişin ve yeniden ayağa kalkışımızın adıdır.

99 yıldan bu yana da milli irademizin tezahürü ve bağımsızlığımızın güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz; milletimizden aldığı güçle, daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye için görevinin başındadır.

Düşman kuvvetlerinin Polatlı’ya kadar dayandığı bir dönemde bile, çalışmalarını durdurmayarak daima milli iradenin sesi olan Gazi Meclisimiz, 15 Temmuz’da da aynı duruşunu göstermiştir.

Tüm dünyaya dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarının verildiği bugünün, tüm dünya çocuklarına atfedilmesi, güçlü yarınlarımızın en önemli teminatı olan çocuklarımıza bir bayram olarak armağan edilmesi; çocuklarımıza verilen değerle birlikte, onlara geleceğimizde büyük bir görev düştüğünün de önemli bir göstergesidir.

Gazi Meclisimizin açılışının 99. yılını coşkuyla kutladığımız bugünde, varlıklarıyla hayatımıza neşe ve renk katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz. Bu günün bütün dünya çocuklarına ve mazlum coğrafyalara barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz. İnanıyoruz ki, en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımız, daha güçlü ve daha büyük bir Türkiye’nin mimarları olacaktır.

23 Nisan’ı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve kuruluşundan bu yana Gazi Meclisimizde hizmet eden herkesi saygıyla ve minnetle anıyoruz.

 

23
Nis
2019

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*