AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Mesajında Türkiye’de yaklaşık 5 milyon engelli vatandaşın olduğunu hatırlatan Turan, Toplumun her alanında engelli bireylerin var olması için 14 yıldır çalıştıklarını belirtti.

Ailelerle birlikte düşünüldüğünde çok ciddi bir rakamın söz konusu olduğunu belirten Turan’ın mesajı şöyle:

“Engelli vatandaşlarımız bizim için göz ardı edilemeyecek, ikinci plana atılamayacak kadar kıymetli. Hayatın her alanında engellilerimizin var olması için bireyden, devlete herkese önemli sorumluluk düşüyor. 14 yıldır olduğu gibi özellikle sosyal hayata katılım noktasında getirilen düzenlemeler, kamu ve özel sektörde engellilerimiz için artan iş imkanı gibi konularda çalışmalarımız sürecek. Türkiye toplumu çocuğu genci, engellisi yaşlısı bütün dinamikleriyle ayrılmaz bir bütün. Çanakkale Milletvekili olarak göreve geldiğimiz günden beri engelli kardeşlerimizin sosyal, kültürel, sportif anlamda her zaman yanında olmaya çalıştık. Azminizi, hayat enerjinizi sürdürülebilir kılmak için sizler birlikte olmaya devam edeceğiz. Başta Çanakkaleli hemşehrilerim olmak üzere tüm Engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum” dedi.

03
Ara
2016

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*