AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü Kutladı

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Turan ifadeleri şöyle;

“İnsan karakterinin inşasında en büyük pay sahibi olan öğretmenlerimiz her daim medeniyetimizin en önemli yol göstericileri olmuştur. “Ben insanlara muallim olarak” gönderildim diyen bir Peygamberin ümmeti olduğumuzdan dolayı bizim için öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir. Öğretmenler, ilimi, irfanı, bilgiyi yeni nesillere aktararak istikbalimizi kurtarmakta, geleceğimizi inşa etmektedirler.

Ülkelerin ve milletlerin gelişimi insana yaptıkları yatırımla doğru orantılıdır. Ne yazık ki geçmişte ülkemizde insana yatırım ihmal edildi. Günü kurtaran eğitim politikalarıyla ayakları yere basan, sağlam bir sistem inşa edilemedi. Yeteneklerin keşfedilip ortaya çıkartılacağı yerde yetenekler köreltildi. Öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri alanlar açılmadı. Bugün ise, ülkenin her tarafında üniversiteler olduğu gibi her sene yurt dışında eğitime giden gençlerimizin sayıları yükselmektedir. Öğretmenlerimizin açık fikirli, kendine güvenen, köklerine bağlı bir nesil yetiştirmesi için uygun şartlar eskisinden çok daha fazla.

Bu duygularla yurdumuzun her yanındaki çalışan ve emekli olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor, ülkemize yaptıkları katkılar için kendilerine teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.””

24
Kas
2016

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*