AK Parti Grup Başkanvekili Turan: Ana Muhalefetin PYD’nin Dilini Benimsemiş Olması Endişe Verici

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Kılıçdaroğlu’nun ‘Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum’ açıklamasına ilişkin, “Bu dil, bu üslup PYD’nin dili ve üslubudur. Ana muhalefetin bu dili böylesine benimsemiş olması endişe vericidir.” dedi.

TBMM – HATİCE ÖZDEMİR TOSUN

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı gazetelerde yer alan “Afrin’e girilmesini doğru bulmuyorum” yönündeki açıklamasına tepki gösterdi.

CHP’nin adeta bir tutarsızlıklar partisine döndüğünü ifade eden Turan, CHP’nin daha önce de dokunulmazlıkların kaldırılması sürecinde de buna benzer bir tutum sergilediğini belirtti.

“Kılıçdaroğlu neye dayanarak bunu söylüyor?”
Zeytin Dalı Harekatı başladığında Kılıçdaroğlu’nun operasyonu desteklerken, bazı vekillerin ise operasyona karşı çıktığını anlatan Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PYD’ye terör örgütü demeye bile dilleri varmadı. Kılıçdaroğlu’nun kendisi de Silahlı Kuvvetlerimiz ile sahada mücadele eden Özgür Suriye Ordusu’na hakaret etti, onları terörist olarak nitelendirdi. Nihayet bugün Kılıçdaroğlu ağzındaki baklayı çıkarmış ve Afrin’in merkezine girilmemesi gerektiğini söylemiş. Bu dil, bu üslup PYD’nin dili ve üslubudur. Ana muhalefetin bu dili böylesine benimsemiş olması endişe vericidir. Kılıçdaroğlu’na sormak lazım, terör örgütü burada üs kurmuş ve ülkemize bir tehdit unsuru haline gelmişse mücadeleden geri mi kalalım? Kılıçdaroğlu neye dayanarak bunu söylüyor?”

07
Şub
2018

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*