AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Yargının, Dokunulmazlığı Kaldırılan HDP’li Milletvekilleri Hakkında Yavaş Hareket Ettiğini Söyledi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’in, HDP’ye yönelik operasyonları “siyasi soykırım” diye değerlendirmesine tepki gösterdi.

“Siyasi soykırım” ifadesini yakışıksız bulduğunu belirten Turan, “Siyasi soykırım eleştirisi hakkaniyetten uzak bir yaklaşımdır. Hukuk içerisinde yargı mensupları görevini yapmaktadır. Eğer yargı, bu konuda eleştirilecekse sadece terörle arasına mesafe koyamayanlar için çok yavaş kaldığını, yavaş hareket ettiğini ifade etmek gerekir diye düşünüyorum.” dedi.

“Yargı dokunulmazlıklarda yavaş davranıyor”

Yargının, dokunulmazlığı kaldırılan HDP’li milletvekilleri noktasında çok yavaş davrandığını, milletvekilliğinin suç işleme özgürlüğü sağlamadığını kaydeden Turan, şöyle konuştu:

“Türkiye, bütün kuvvetiyle terörle mücadele ediyor. Aynı anda hem PKK hem FETÖ hem IŞİD’le mücadele eden başka bir ülke yok. Bu operasyonlar yapılırken, bagajında silah taşıyan, canlı bomba taziyesine katılan milletvekilleri hakkında yargı yavaş işlememelidir. Bunları yapacak sıradan bir vatandaşa hangi işlem uygulanacaksa, milletvekillerine de o işlem uygulanmalıdır. Yargı bu konularda daha hızlı adım atmalı.”

20
Eki
2016

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*