Ak Parti Grup Başkanvekili Turan:”Çanakkale’nin, Köprüyle Özdeşleştiğini, Tarımının, Turizminin, Sanayisinin Köprüyle Birlikte Ulaşım İmkanlarının Artacağından Dolayı Daha Farklı Hale Geleceğini Hep Beraber Göreceğiz. Çanakkale’nin Ulaşımı, Sorun Olmaktan Çıkacak”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, temeli 18 Mart’ta atılacak 1915 Çanakkale Köprüsü’ne ilişkin “Çanakkale’nin, köprüyle özdeşleştiğini, tarımının, turizminin, sanayisinin köprüyle birlikte ulaşım imkanlarının artacağından dolayı daha farklı hale geleceğini hep beraber göreceğiz. Çanakkale’nin ulaşımı, sorun olmaktan çıkacak.” dedi.

Turan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın da katıldığı toplantıda, Çanakkale’nin stratejik olarak en özel illerden biri olduğunu söyledi.

Çanakkale’nin kara, deniz ve hava aksına bakıldığında Marmara ile Ege’nin buluştuğu özel bir konumda bulunduğunu vurgulayan Turan, “Bu özel yerde turizmden, tarımdan, meseleye ekonomik ve siyasi hangi alan olursa olsun baktığımızda, en fazla katma değer üretecek bakanlıklarımızın başında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız geliyor.” diye konuştu.

İlettikleri her soruna çözüm odaklı destek aldıklarını anlatan Turan, şunları kaydetti:

“Çanakkale’nin köprüyle birlikte özdeşleştiğini, tarımının, turizminin, sanayisinin köprüyle birlikte ulaşım imkanlarının artacağından dolayı daha farklı hale geleceğini hep beraber göreceğiz. Çanakkale’nin ulaşımı sorun olmaktan çıkacak. Çanakkale’nin alt yapısı, otoparkı, köprüleri, Çanakkale’yi başka bir yere taşıyacak. Çünkü biz Çanakkale’nin çevremizin en özel illerinden biri olduğunu, coğrafyamızın en kıymetli illerinden biri olduğunu ve ne kadar çalışırsak çalışalım şehitlerimize olan borcumuzu ödeyemeyeceğimizi bildiğimizden dolayı çok çalışmak istiyoruz.”

Vali Orhan Tavlı ise Türkiye’nin son yıllarda içeriden ve dışarıdan gelen saldırılara ve 15 Temmuz gecesi yaşadığı hain darbe girişimine rağmen siyasi istikrarını, büyümesini, gelişmesini, kalkınmasını sürdürdüğünü belirtti.

Bunun tüm dünyanın dikkatini çektiğine işaret eden Tavlı, ülke ekonomisinin büyümeye devam ettiğini, yatırımların hız kesmediğini ifade etti.

Toplantıya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Tayyar Ertem, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Bülend Engin, Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Pror. Dr. Yücel Acer, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Necmi İnce, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, siyasi parti temsilcileri, iş adamları ve muhtarlar katıldı.

23
Şub
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*