AK Parti’den CHP’ye ‘Açık Kapı’ Yanıtı…

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “CHP aç-kapa yaptığı için ortada ne kapı kalmış ne kapı kolu ne de anahtar deliği. Önce kendinizi toparlayın, ondan sonra yeni anayasa konusunda hüküm verin.” dedi.

TBMM – Melda Çetiner

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP’nin bütün politikalarında tutarlılık sorunu yaşadığını söyledi.

Bütün diyalog girişimlerine karşı CHP’nin “istemezükçü tavrı takındığını” belirten Turan, şöyle konuştu:

“Masayı terk eden o, diyalog girişimine karşı çıkan o. Şimdi kalkıp ‘kapımız açık, buraya gelin’ demesi ibretliktir. Masadan kalkan biz değiliz ki CHP, bize çağrıda bulunuyor. Uzlaşma masası hala ortada duruyor. Bir kapıya gidecek ya da bir masaya oturacak olan varsa, CHP’den başkası değildir. Kaldı ki CHP’de hala bir söylem bütünlüğü yok. CHP’li yetkililer bir yandan ‘kapımız açık’ derken, diğer yandan ‘başkanlık sistemi önerisi kapımızdaki anahtar deliğinden bile geçmez’ diyorlar. CHP aç-kapa yaptığı için ortada ne kapı kalmış ne kapı kolu ne de anahtar deliği. Önce kendinizi toparlayın, partinizi, söyleminizi, politikanızı değiştirin. Ondan sonra yeni anayasa konusunda hüküm verin. Seçimlere giderken CHP, milletten yeni anayasa için oy istedi. CHP eğer, millete dair olumlu bir şey yapmak istiyorsa, buyursun anayasa çalışmalarına destek versin.”

15
Kas
2016

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*