AK Partili Turan: “Bu Yeni CHP, HDP’nin Kötü Bir Taklidi”

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi” diye konuştu.

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya gelen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “İstiyoruz ki, CHP’nin kendi esas seçmeni, Mustafa Kemal’i seven, ülkesini seven, milletini seven seçmen bu işe sahip çıksın ama maalesef parti çok fazla dönüştürüldü. Kılıçdaroğlu’ndan sonra ’şu mezhepten, şu memleketten olmayan hiç kimse yönetici olamaz’ hale gelmeye başladı. İstanbul İl Başkanının adını sileyim okuyalım size yazdıklarını HDP’nin başkanı dersiniz. Hiç akla CHP gelmez ama yeni CHP bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi, kötü bir karikatürü” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin Ezine ilçesinde AK Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan Turan, “Bazı partilerin, vakıfların, derneklerin Afrin’le ilgili operasyona dil uzatması bizi incitiyor. Oysa bizim bayrak, güvenlik, devlet ortak değerlerimiz. İsteriz ki onlar da bu konuda hassas olsunlar. Biz Afrin’e girerken ÖSO diye ifade edilen Suriye’deki muhaliflerle ittifak ederek bu adımı attık. Suriye’de savaşmayıp Türkiye’ye gelince CHP diyor ki Türkiye’ye niye geldiniz. Yahu savaşıyor, bu sefer diyor ki sen teröristsin ne işin var orada. Bu kavgaya, mücadeleye beraber omuz verdik. Biz takdir beklerken eleştiriyle karşılaştık. Bakın ÖSO’ya bugün terörist diyen bir Esad’ın kendisi, iki PKK’nın kendisi bir de üzülerek söylüyorum ki CHP var. Olur mu? Ama oldu” dedi.

“CHP’ye seslenerek, kendinize gelin diyorum”
Dünyada hiç kimsenin, Amerika’sı Rusya’sı dahil ÖSO’ya terörist demediğini ifade eden Turan, “Zaman zaman da toplumdan korktuğu için de destek yapıyormuş gibi gösteriyor. Ama tutamıyor ki partisini bir bakıyorsun bir toplantıda bir genel başkan yardımcısı bir toplantıda başka bir televizyonda başka birisi ‘YPG ülkesi için savaşan bir ordu’, ‘ÖSO bir terör örgütü’ diye konuşma yapıyor. Ezine’de ki bu güzel toplantı vesilesiyle CHP’ye seslenerek, kendinize gelin diyorum. ÖSO’yla ilgili duruşunuzu düzeltin, düştüğünüz yer durduğunuz yer maalesef Esad’ın, PKK’nın, PYD’nin yanı haline geliyor. Bizim bildiğimiz CHP Mustafa Kemal’in CHP’sidir. Devletçidir, ulusalcıdır, milliyetçidir. Nerede devletçilik? Kaldı mı devletçilik? Adamın altı okundan bir tanesi devletçilik. İstanbul İl Başkanını gördünüz. ’Katil devlet’ diye slogan atıyor. Nasıl devletçilik? Diğeri milliyetçilik, milliyetçilik mi kaldı? CHP’de oklar düşmeye başladı. Ya okların adı değişiyor ya kendileri düşüyor. İstiyoruz ki, CHP’nin kendi esas seçmeni, Mustafa Kemal’i seven, ülkesini seven, milletini seven seçmen bu işe sahip çıksın ama maalesef parti çok fazla dönüştürüldü. Kılıçdaroğlu’ndan sonra ’şu mezhepten şu memleketten olmayan hiç kimse yönetici olamaz’ hale gelmeye başladı. İstanbul İl Başkanının adını sileyim, okuyalım size yazdıklarını HDP’nin başkanı dersiniz. Hiç akla CHP gelmez ama yeni CHP bu yeni CHP, HDP’nin kötü bir taklidi, kötü bir karikatürü” diye konuştu.

02
Şub
2018

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*