AK Parti’li Turan: Bundan Böyle Cumhuriyet Halk Partisi Yok, Cumhuriyet Hakaret Partisi Var

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’ye yüklendi: “Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeyen, CHP’de bir pozisyona gelemiyor. Bu kadar alçalmış, bu kadar sefil hale gelmiş bir ana muhalefet partisi ile karşı karşıyayız” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Bülent Turan, partisinin Biga ilçe teşkilatı toplantısında, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında atmış olduğu tweete yüklendi.

Ana muhalefet gibi bir partinin üslup meselesi olduğunu söyleyen Turan, “CHP artık Cumhurbaşkanımızla var olabiliyor ancak. Partide açıklama yapan herkes, Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeden, küfretmeden konuşamıyor. CHP’nin bu tutumu, siyasi kültürümüzü zehirliyor. Cumhurbaşkanımızın eleştirilerine dair edecekleri tek laf olmayınca işi hakarete vardırıyorlar. Altay’ın kurduğu cümleler kabadayı üslubudur. CHP’de yer edinebilmek artık cumhurbaşkanına hakarete endekslenmiş durumda.

Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeyen CHP’de bir pozisyona gelemiyor. Bu kadar alçalmış, bu kadar sefil hale gelmiş bir ana muhalefet partisi ile karşı karşıyayız. Bu parti bir ana muhalefet partisi gibi davranmıyor. CHP, artık kendisini mahallenin kabadayısı zanneden, mafya babası dilini kullananların yönettiği marjinal bir yapı haline gelmiştir. Bundan böyle Cumhuriyet Halk Partisi yok, Cumhuriyet Hakaret Partisi var. Bundan böyle hak ettikleri cevabı alacaklar” diye konuştu.

29
Oca
2018

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*