AK Partili Turan: Hak edilen tavır neyse bunu CHP’de alacaktır

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen anayasa değişikliği teklifi nedeniyle CHP’nin alacağı tavır ile ilgili konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan “Hak edilen tavır neyse bunu CHP’de alacaktır. gelsinler bakalım ne yapacaklar” dedi.

Görüşme saat 14.00’da başladı. İlk gün görüşmelerinde teklifin tümü üzerinde konuşmalar gerçekleştiriliyor… Meclis çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Meclis’e çıkan yollar, trafiğe kapatıldı.

CNN Türk’e konuşan Turan, “Sözü olmayan gerginlik yaratır. Hiç bir şekilde onların oyununa gelmeyeceğiz” dedi.

Oylamalar açık mı kapalı mı yapılacak?

Turan, Ben oraya imza attım. “Evet” vereceğimi beyan ettim: Vekiller ne isterse onu yapacak. Açık oy mu gizli oy mu kullanır buna kimse karışamaz. Bunu zamanınde Sayın Ecevit yapmış, sayın Yılmaz yapmış.

Hiç kimse bizim oyumuz üzerinde ipotek kullanamaz.

“CHP’den de evet oyu bekliyoruz”

Eğer CHP’de kendi vekilleri üzerinde baskı kurmaz ise CHP’den de evet oyu bekliyoruz.

Anayasa değişikliği meselesi Ak Parti meselesi değil, tüm Türkiye’nin meselesi.

Meclis çevresinde ‘anayasa değişikliği’ önlemleri

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek Anayasa değişikliği teklifi nedeniyle Meclis çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı. Meclis’e çıkan yollar, trafiğe kapatılırken, anayasa değişikliğini protesto etmek için TBMM yakınına gelen gruplara polis ekipleri, izin vermedi.

Çevik kuvvet ekipleri, toplanan grupları bulundukları yerlerden uzaklaştırırken, daha önce yapılacağı duyurulan eylemlere polisin izin vermeyeceği öğrenildi. Öte yandan başta CHP Ankara İl Başkanlığı olmak üzere çok sayıda STK, bugün için Meclis Dikmen Kapısı önünde eylem yapılacağını duyurmuştu.

09
Oca
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*