AK Partili Turan: Türkiye’nin En Büyük Problemi Muhalefet

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ‘Türkiye’nin en büyük problemi muhalefet. Bugün ülkemizde bulunan muhalefetin ‘hayır’ demesinin hiçbir geçerliliği yoktur. Kendilerine ‘hayır’ demeyi amaç edinmişler. İyi olana da kötü olana da ‘hayır’ söylemi bir şey kazandırmaz.’ dedi.

Turan, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
CHP’nin kendisiyle çeliştiğini, anayasa değişikliği görüşmelerine başladıkları ilk günden itibaren ”Kendiniz, çocuklarınız için istiyorsunuz, tek adamlığı getiriyorsunuz.” dediklerini anlatan Turan, “Bizim 15 yıldır tek derdimiz var; bu millete, vatana olan sevdamız. Geçmiş yıllarda ‘600 milletvekili olsun.’ diyen kendileri, ’18 yaşında vekil seçilsin.’ diyen kendi milletvekili. Elimde kendisinin Meclise verdiği öneri var. Söyleyecek yalanları olmadığı için artık kendileriyle çelişmeye başladılar. Kendi söylediklerini inkar eder oldular.” diye konuştu.

Türkiye’de muhalefetin her şeye “Hayır” mantığıyla hareket ettiğini dile getiren Turan, şöyle devam etti: “Türkiye’nin en büyük problemi muhalefet. Bugün ülkemizde bulunan muhalefetin ‘hayır’ demesinin hiçbir geçerliliği yoktur. Kendilerine ‘hayır’ demeyi amaç edinmişler. İyi olana da kötü olana da ‘hayır’ söylemi bir şey kazandırmaz. Bakıyoruz söylemlerine dün ‘evet’ dediklerine bugün ‘hayır’ diyorlar. Millete hizmette, siyasi parti ayrımı yapmamalı. Vatan da bizim, millette.”

31
Mar
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*