Bülent Turan: Çanakkale’yi Öğreten Millet, Malazgirt Zaferini de Öğretecek

Çanakkale’de AK Parti Lapseki 6.Olağan Kongresine katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de AK Parti Lapseki 6.Olağan Kongresine katıldı. Kongrede yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu’na gönderme yapan Turan,”Bu millet adam edicek onları adam” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun 18 Mart törenlerine gelmezken FETÖ’nün avukatlığı için Çanakkale’ye geldiğini ifade eden Turan,”15 yıldan beri AK Parti olarak iktidardayız. Cumhurbaşkanımız her sene aksatmadan 18 Mart törenlerine geldi. Hiç Sayın Kılıçdaroğlu’nun geldiğini duydunuz mu ? Ama şimdi referandumdan sonra çıkan tablo onları daha milli yapmaya daha halkın yanına yaklaştırmaya başladı. Şimdi geldiler Çanakkale’de kurultay yapıyorlar. Noldu ? Sadece İzmir, Ankara, İstanbul vardı ? Bunun bir tane sebebi var. 16 Nisan Referandumu gösterdi ki %50 + 1 halka rağmen mümkün değil. Halk adam edicek sizi adam. %25’i 26 yapamadılar. Ama göreceksiniz daha milli olmaya onlarda başlayacak. Bugün Yasin okuyorlar şehitlerimiz için. Aman ne âla daha çok okusunlar daha çok Çanakkale’ye gelsinler. Bugün Malazgirt Zaferinin yıl dönümü. Onların gündeminde yok. Ama 5-10 sene sonra göreceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu Malazgirt’te Alparslan’a Fatiha okuyacak. Bu millet öğretecek onlara. 18 Mart törenlerine gelmeyenlere nasıl ki Şehitliğe gelmeyi öğretti, Fatiha okumayı öğretti, Malazgirt Zaferinide öğretecek” dedi.

26
Ağu
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*