Bülent Turan’dan CHP’ye Tepki!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP’ye sert tepki gösterdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Bugün CHP’nin geldiği yer asla bir mili duruş değildir. Şimdi çok fazla eleştirdiğimizden olsa gerek geçen gün şehitlerimizin olmasından sonra çıktı dedi ki ‘Türk bayrağını alın gelin evlere asın.’ Baş tacı. Soruyorum. Sen bunu yaparken ‘PYD komşumuz olsun’ diyen Genel Başkan Yardımcısı asacak mı? Sen bunu söylerken ‘PYD terör örgütü müdür değil midir bilmiyoruz?’ diyen milletvekilin asacak mı? Sen bunu derken ‘PKKlı öldürmek alçaklıktır’ diyen milletvekilinden bahsedecek misin?”

Partisinin, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nde düzenlenen Isparta AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi’nde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 16 yıldan beri AK Parti’nin bin bir türlü oyunlara, senaryolara uğramasına rağmen partinin asla sarsılmadığını belirtti.

İçeriden ve dışarıdan girişimlerin olduğunu buna rağmen yorulmadıklarını ifade eden Turan,”‘Bir rüzgardır gelip geçer’, ‘Uzun boylu bir adam var bugün var yarın yok’ denmesine rağmen bu hareket asla sarsılmadı. Zaman zaman 50+1 diye hepimiz duyuyoruz. Asla doğru bir ifade değil. Biz ittifak yokken, bu kadar güçlü teşkilatımız yokken yüzde 52’leri bulmuş teşkilatız. Isparta’dan ilan ediyorum. 50+1 değil, 60+1 ile yürüyecek insanlarız. Biz seçimlerde cumhurbaşkanımızın bu duruşuyla beraber yüzde 60’ın üzerinde oy alacağı çok daha güçlü Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz.” diye konuştu.

Birilerinin bu ülkenin zayıf olması gerektiği düşüncesinde olduğunu vurgulayan Turan, son kalenin tabiri caizse Türkiye olduğunu ve son yıllarda Türkiye üzerinden muazzam oyunlar oynandığını dile getirdi.

Türkiye lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın burada olmaması için büyük gayret gösterdiklerini aktaran Turan, şöyle devam etti:
“Zaman zaman diyorlar; ‘Uzlaşmıyorsunuz, anlaşmıyorsunuz’ Biz kiminle uzlaşacağımızı, anlaşacağımızı iyi bilen bir ekibiz. Biz dünyanın meydanında yanlış yapanlara ‘one minute’, yeri geldiğinde ‘Dünya beşten büyüktür’ diyen bir liderin arkasındayız.

Aynı liderin Isparta Kadın Kollarıyla, teşkilatının tüm kademesiyle nasıl uzlaştığını, nasıl mütevazi olduğunu hepimiz görüyoruz. Türkiye’de hiçbir programda ayak ayak üstüne atmayan Recep Tayyip Erdoğan’ın, dışarıdaki en güçlü ülkelerin liderinin yanında ayak ayak üstüne attığını görürsünüz.

Biz bu milletle uzlaşıyoruz. Yanlış yapanlarla, zalimlerle, bu dünyada oyunu olanlarla uzlaşmama sözümüz var. O yüzden zaman zaman gelip ‘Uzlaşan, sakin bir lider bulun diyorlar.’ Hayır arkadaş. Bu milletle uzlaşacağız ama zalimlerle asla uzlaşmayacağız. O yüzden 2019, 200 yıllık bir operasyonun, 100 yıllık darbeler döneminin bir anlamda geride kaldığı dönem olacak.”

Gelecek 2019 seçimlerinin herhangi bir seçim olmadığına dikkati çeken Turan, halkın dört tarafını kucaklayan bir sistemden sonra hiçbir vesayetin bu ülkeye yan bakma ihtimalinin olmayacağını dile getirdi.

Turan, Isparta’nın 16 Nisan’da üzerine düşen görevi yaptığını belirterek, “Yeni sistemde öyle adım atacağız ki artık bu ülkeye yan bakanlar, vesayetle ufacık başörtüsü sorununu 13 sene çözdüremeyenler, darbe yapanlar, başbakan asanlar, medya patronlarıyla ortak olup arkasına alanlar iktidar değiştiremeyecekler, iktidar olmak isteyenler sırtını bu millete dayayacak. doğudan, batıdan, kuzeyden, güneyden, Aleviden, Sünniden, açıktan, kapalıdan oy almayan bu ülkede iktidar olamayacak. Bu ülkede iktidar olmanın yolu bu milletle yol yürümekten geçer.” ifadelerini kullandı.

“Yatırımın kralını bu ekip yapar”

Turan, AK Parti’nin bu zamana kadar tüm seçimleri zamanında yaptığını belirterek, gelecek seçimi de zamanında yapacaklarını ve bu seçimlerde de ellerinden geldiğince en iyi çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Eski Türkiye’de bürokratlar arasındaki en ufak sıkıntının ekonomik krize, enflasyona neden olduğunu dile getiren Turan, savaşta olmalarına rağmen ekonominin olağanüstü krize asla talim olmadığını ifade etti.

Turan, “2002 yılında bütçemizin toplamı 120 milyar dolardı. Şimdi sadece sağlık bütçemiz, sadece eğitim bütçemiz bu kadar. Kişi başına düşen geliri mi anlatayım, yolları hastaneleri mi anlatayım? Isparta’da her taraf ayağa kalkmış. Yolları, hastaneleri, okulları, üniversitesi. Yatırımla ilgili AK Parti’nin imtihanı geride kaldı. Yatırımın kralını bu ekip yapar, ekonominin en iyisini bu ekip yapar. Bu ülkenin kardeşliğini, beraberliğini, milli duruşunu da AK Parti yapması lazım. O yüzden yolumuz uzun, işimiz çok.” diye konuştu.

Zaman zaman huzurlarını bozan şeylerin meydana geldiğini aktaran Turan, şunları kaydetti:

“Akit TV’de bir adam çıktı haddini aşarak, yanlış ifadeler kullandı. Hepimiz kınadık, yanlış yapıyorsun dedik. Isparta’dan sorayım o adam yanlış yaptığında bağıran CHP, o adam yanlış yaptığında bağıran basın mensupları, ‘evet çıkarsa, bu ülkenin evet diyenlerini izmir’e dökeriz’ diyene niye sesinizi çıkarmadınız. Çıkıp da AK Partiye karşı silahlı mücadele yapıyoruz diyen o yazarlara niye karşı çıkmadınız? Bu tam bir ikiyüzlülük. Kim yanlış yapıyorsa hayır diyeceğiz. Oyunlarını da önlerine koyacağız. Bugün CHP’nin geldiği yer asla bir mili duruş değildir. Şimdi çok fazla eleştirdiğimizden olsa gerek geçen gün şehitlerimizin olmasından sonra çıktı dedi ki ‘Türk bayrağını alın gelin evlere asın.’ Baş tacı. Soruyorum. Sen bunu yaparken ‘PYD komşumuz olsun’ diyen Genel Başkan Yardımcısı asacak mı? Sen bunu söylerken ‘PYD terör örgütü müdür değil midir bilmiyoruz?’ diyen milletvekilin asacak mı? Sen bunu derken ‘PKKlı öldürmek alçaklıktır’ diyen milletvekilinden bahsedecek misin? O yüzden geldiğimiz yerde maalesef uluslararası güçlerin uzantısı CHP haline gelmeye başladı. Maalesef Türkiye’ye operasyon yapan, darbeye teşvik eden 15 Temmuz’u aşağılayan sözcülerin uzantısı CHP olmaya başladı. O yüzden saflarımızı daha sıklaştıracağız. Milli mutabakatla beraber, cumhur ittifakıyla beraber genel seçimler işimiz çok. Tüm dosta düşmana AK Parti nasıl yürürmüş bunu göstereceğiz. Seçimlerde hep beraber sorumluluğumuzu üstleneceğiz.”

05
Mar
2018

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*