Çanakkale Gıda İhtisas OSB’sinde Yatırım Aşamasına Geçiliyor

Çanakkale Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde dün ÇED raporu alındı ve diğer tüm prosedürler tamamlandı. Artık yatırım aşamasına geçiliyor.
Gıda İhtisas OSB’si bölgemiz ve özellikle Ezine, Ayvacık, Bayramiç hattında tarım ve hayvancılığın gelişmesi, tarım ve hayvancılıktan elde edilen ürünlerin işlenmesi ve neticede sanayicilerin yurtdışına ve yeni pazarlara açılarak dış ticaretlerini geliştirmelerine olanak sağlayacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Çanakkale Gıda İhtisas OSB’sinde gelinen süreci değerlendirdi.

Turan, “Geldiğimiz süreçte Çanakkale Gıda İhtisas OSB’si tüzel kişiliği ve yer seçimi Bakanlığımızın onayı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın imzası ile kesinleşmiş oldu. Artık projede yatırım safhasına geçiyoruz. Yatırım programına alınan Çanakkale Gıda İhtisas OSB’si için kamulaştırmalar yapılacak. Bu süreçte emeği geçen Çanakkale Valimize, Ezine Kaymakamımıza, Ezine Belediye Başkanımıza ve ÇTSO yönetimine teşekkür ediyorum. Seçildiğimiz ilk günden bugüne defalarca Gıda İhtisas OSB’sinin bölgemizin ve özellikle Ezine, Ayvacık ve Bayramiç’in kaderi olduğunu, kısa zamanda hayata geçirmek için çalışacağımızı söylemiştik. Tamamlanan bürokratik süreçlerin ardından yatırım safhasının da hızla tamamlanması için takibimizi sürdüreceğiz. Çanakkalemize ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

30
Ara
2016

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*