CHP’nin Tehditlerine AK Parti’den Tokat Gibi Cevap

Birbiri ardına skandal açıklamalarda bulunan CHP yönetimi, seçimin nihai kararını verecek olan YSK’ya da tehditler savurdu. Bunun ardından AK Parti’den CHP’nin bu sözlerine çok sert cevap geldi.

31 Mart yerel seçimlerinde usulsüzlüklerin ortaya çıkması ve sandıklarda yaşanan oy hırsızlığının deşifre olmasıyla CHP’li yöneticileri telaş sardı. Birbiri ardına skandal açıklamalarda bulunan CHP yönetimi, seçimin nihai kararını verecek olan YSK’ya da tehditler savuruyor. İtirazların değerlendirilmesi devam ederken CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, YSK’yı küstah sözlerle hedef aldı..

CHP’DEN YSK’YA TEHDİT

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul seçimlerinin yenilenmesi durumunda, YSK üyelerinin insan içine çıkacak hali kalmayacağını ileri sürdü. Altay “Kızılay’da sizi yürütmezler, sizin yüzünüze tükürürler” diye tehditler savurdu.

Bu sözler üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti İstanbul milletvekili Abdullah Güler ve Av. Mehmet Sarı’ya bu Anayasal suçu sorduk.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Altay’ın tehditlerine karşı “Bu kabul edilemez tehditler ifade özgürlüğü değil, hem tehdit hem de açıkça yargıya müdahaledir. “

CHP’li Grup Başkanvekili, YSK ve Üyelerini tehdit ederek yine haddini aşmıştır. Bu kabul edilemez tehditler ifade özgürlüğü değil, hem tehdit hem de açıkça yargıya müdahaledir. Bu sözler, “Bizim istediğimiz dışında bir karar çıkarsa, hukuki bir karar bile olsa bu bizi bağlamaz” anlamına geliyor. Aslında bu şahıs minareyi çaldık, kılıfını uydurduk diyor. İnsan içine çıkamayacak, yüzüne tükürülecek birileri varsa seçimlere usulsüzlük ve şaibe karıştıran kişilerdir.

“CHP ROTASINI KAYBETMİŞ BİR PARTİDİR”

Bizim seçimlerdeki usulsüzlüklere ilişkin itirazımız meşru bir haktır. YSK’nin olağanüstü itirazları değerlendirmesi ise bir yargı sürecidir. Bu sadece İstanbul seçimleriyle ortaya çıkan bir süreç değil. Ancak bakıyoruz devam eden bir süreçte CHP yine tehdit, hakaret, hukuk tanımaz ve baskıyla amacına ulaşmaya çalışıyor. Rotasını kaybetmiş CHP, geldiğimiz noktada ilkeleri kağıt üstünde kalmış bir parti haline dönüşmüştür.

“CHP’Yİ AHLAKA DAVET EDİYORUZ”

Demokrasilerde sandık namustur. Milletimizin iradesinin yansıması olan sandık sonuçlarını, hukuki çerçevede korumak görevimizdir. Kimsenin yargıya müdahale etmesine ve hukuku çiğnemesine izin vermeyiz. Hukuk olmazsa olmazımız, karar ne olursa olsun başımız gözümüz üstüne demek siyasi ahlakımız, CHP’yi bu yoksun olduğu siyasi ve hukuki ahlaka davet ediyoruz.

03
May
2019

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*