Turan: Kılıçdaroğlu’nun SGK’yı Tartışacağı İsim Cumhurbaşkanı Değil, O Dönemi Yaşamış Bir Hasta Yakını Olmalıdır.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “AK Parti’nin Genel Başkanına, Başbakana açık ve net meydan okuyorum, eğer Sosyal Güvenlik’i tartışacaksanız, ben tek başıma siz ordunuz ile gelin oturup tartışalım. Kim Sosyal Güvenlik’i bu hale getirdi?” sözlerine AK Parti’den cevap geldi.

Katıldığı televizyon proğramında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun “SGK’yı Cumhurbaşkanıyla tartışalım” sözlerine de cevap veren Turan, “Cumhurbaşkanı üç günde üç ülke dolaşırken, ana muhalefet lideri SGK’yı tartışmayı öneriyor. Arada böylesine bir vizyon farkı var” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nın SGK’yı tartışacağı ismin Cumhurbaşkanı olamayacağını ifade eden Turan, “Kılıçdaroğlu’nun SGK’yı tartışacağı isim, o dönemi yaşamış bir hasta yakını, bir hastane müdürü olmalıdır. 90’lı yıllardaki Sosyal Güvenlik Kurumu mu daha başarılıydı yoksa bugünkü sistem mi? O zamanki hastaneler mi daha iyiydi yoksa bugünkü modern hastaneler mi? Biz demokrasimizin kalitesini artırırken, ekonomimizi geliştirirken, iş dünyamızın dışarıda yatırım yapmasını sağlarken, Kılıçdaroğlu kalkmış sözüm ona 90’lı yıllardaki ‘başarılarını’ anlatıyor. İktidarla ana muhalefet arasında böylesine bir vizyon farkı var” dedi.

16
Kas
2017

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
*